به وب سایت گروه صنعتی پلی قالب خوش آمدید

0911-4141340  |  Polyghaleb@yahoo.com

مقالات

منبع آب پلاستیکی

منبع آب پلاستیکی، برای ذخیره سازی آب شرب مورد استفاده قرار می گیرد . منبع آب پلاستیکی تولید شده از پلی اتیلن باید دارای لایه ای تیره رنگ در داخل بدنه خود باشد تا مانع از عبور نور خورشید و رشد جلبک و باکتری در داخل منبع شود به همین دلیل استفاده از منبع آب پلاستیکی تک لایه برای ذخیره آب شرب پیشنهاد نمی شود و از این منابع بیشتر برای نگهداری روغن، اسید، سوخت و … استفاده می شود.

 

انواع منبع آب پلاستیکی

منبع افقی خوابیده

منبع پلاستیکی عمودی

منبع پلاستیکی مکعبی – کتابی 

منبع پلاستیکی زیرپله

منبع پلاستیکی قیفی

منبع انبساط

مخزن پلی اتیلن

وان پلاستیکی

 

 

 

 منبع آب پلاستیکی

 

 

گروه صنعتی پلی قالب ، تولید کننده انواع قالب مخزن پلی اتیلن ، تانکر آب ، منبع آب پلاستیکی و تجیهزات صنعت قالب گیری چرخشی می باشد.

 

علت تفاوت قیمت منبع آب پلاستیکی تک لایه و سه لایه؟

برخلاف انتظار عموم، مخازن تک لایه و سه لایه از نظر ضخامت تفاوتی با یکدیگر ندارند و تفاوت این دو در وجود یک لایه تیره رنگ در مخارن سه لایه است. وجود همین لایه تیره رنگ و افزودن مراحل اضافی در تولید این محصولات، منجر به افزایش قیمت مختصر مخازن سه لایه نسبت به مخازن تک لایه شده است.

برای ذخیره آب شرب باید از مخازن سه لایه استفاده کرد تا عبور نور به داخل مخزن، شرایط را برای رشد جلبک و باکتری فراهم نکند. از طرفی در صورتی که بخواهید سطح مایعات درون مخزن را از بیرون آن مشاهده نمایید و یا به عبارت دیگر مخزن خود را مندرج نمایید تنها از مخازن تک لایه می توانید استفاده نمایید.

 

 

 

plastic water tank

 

 

 

منبع آب پلاستیکی چند لایه تهیه کنم؟

منبع آب پلاستیکی در ابتدا به صورت بی رنگ و تک لایه تولید می شدند. به علت نیمه شفاف بودن منابع بی رنگ یا تک لایه، نور از جداره منبع عبور می کرد و امکان رشد جلبک در لایه داخلی  یا داخل منبع پر از آب را فراهم می ساخت. این جلبک ها پس از خزان و مرگ غذای باکتری های بی هوازی را فرهم می کردند که از بدن آنها تغذیه می کردند. این فعالیت بیولوژیک موجب می گردید آب در منبع آب پلاستیکی بی رنگ یا تاک لایه در حضور نور آفتاب دچار تغییر در بو و طعم گردد. این جلبک های مرده حین تجزیه به وسیله باکتری ها، بوی بدی را در آب متصاعد می ساختند و بو و طعمی نا مطبوع به آب می داد. برای حل این مشکل منابع ابتدا به صورت دو لایه (مخازنی که بیشتر به رنگ آبی تولید می شدند) و سپس به صورت سه لایه ( مخازن سفید رنگ ) تولید شدند.

در این منابع لایه میانی مشکی رنگ مانع از عبور نور خورشید به داخل منبع می شود. به این ترتیب جلبکها بدون حضور نور خورشید شانسی برای رشد و تکثیر پیدا نمی کنند. با همین روش شرکت پلاستونیک حسب نیاز مشتریان گرامی اقدام به تولید مخازن دو لایه رنگی ، سه لایه سفید و رنگی ، چهار لایه ، فوم دار ، پنج لایه و … می نماید.

 

 

منبع آب

 

 

منبع آب پلاستیکی سه لایه پلاستونیک

منبع آب پلاستیکی سه لایه شرکت پلاستونیک کاملا ضد جلبک هستند و برای تمام شایط آب و هوایی طراحی و تولید می شوند. در مناطق بسیار گرمسیر و سردسیر به جای عایق پیچ ساختن مخزن می توانید از مخازن چهارلایه فوم دار پلاسنونیک استفاده کنید. لازم به ذکر است که منبع آب پلاستیکی سه لایه شرکت پلاستونیک در تمام شرایط آب و هوایی ایران قابل استفاده می باشند و کاملا ضد جلبک و آنتی باکتریال هستند.

 

مشخصات لایه های منبع آب پلاستیکی سه لایه:

 

لایه اول ( لایه خارجی / سفید ):
مقاوم در برابر تمام عوامل جوی، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و به رنگ سفید که باعث کاهش تولید حرارت از نور جدب شده از خورشید و حفظ دمای آب برای مدت طولانی می گردد.
(رنگ و ضخامت این لایه با توجه به نیاز و سلیقه مشتری قابل تغییر است )

 

لایه دوم (لایه میانی/ مشکی):


این لایه مانع عبور نور به داخل مخزن شده و نقش فیلتر نوری را ایفا نموده و همچنین باعث استحکام ساختاری مخزن می گردد. وظیفه اصلی این لایه جلوگیری کامل از نفوذ نور خورشید به داخل مخزن است.

 

لایه سوم ( لایه داخلی/سفید ):


این لایه در ارتباط مستقیم با آب و یا مواد دیگر داخل منبع است. این لایه هیچگونه تاثیری بر روی کیفیت مواد و یا آب شرب درون منبع نمی گذارد. لازم به ذکر است که تمامی این لایه ها به صورت food grade تولید می شوند و هم ماده اولیه و محصول تولید شده مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند. همچنین کلیه محصولات ما نشان سیب سلامت و علامت استاندارد را نیز دارا می باشند.

 

 

 

 منبع آب پلاستیکی ضخیم

 

 

نشتی منبع آب پلاستیکی

 

نشتی منبع آب ، منبع آب و تانکر آب :

درصورت نشتی منبع آب، اولین مساله ای که به ذهن هر کسی میرسد سوراخ شدن منبع آب پلاستیکی است. در صورتی که بسیاری از مواقع علت این نشتی به منبع ارتباطی نداشته و عمدتاً مربوط به اتصالات و لوازم جانبی منبع می باشد

 

پایین منبع آب خیس یا مرطوب است :

پاشیدن آب از فلوتر غیر استاندارد به سمت درب منبع هنگام پرشدن :عملکرد بسیاری از فلوتر های غیر استاندارد باعث می شود هنگام پر شدن منبع ، آب به سمت درب فوران کرده و سریز آن از کناره های رزوه درب موجب خیس شدن بدنه مخزن و بالطبع پای مخزن گردد. برای حل این مشکل از فلوترهای استاندارد استفاده کنید.

 

پایین منبع آب پلاستیکی جاری شده است :

نشت آب از فیتینگ خروجی منبع : در صورتی که این مسئله بلافاصله بعد از اولین آبگیری در منبع اتفاق بیافتد نسبت به سفت کردن مهره بیرونی فیتینگ اقدام کنید ( سفت کردن بیش از حد موجب ترک خودن دیواره پلاستیکی منبع می شود ) .

در صورتی که این مسئله ( نشت آب از فیتینگ خروجی ) در خلال استفاده از منبع اتفاق بیافتد می تواند به دلیل ضربات پمپ هنگام روشن و خاموش شدن آن باشد که از طریق لوله به فیتینگ خروجی منبع منتقل می شود . در این حالت فیتینگ از حالت آب بند خارج شده و می بایست توسط نصابان مجاز منبع سرویس یا تعویض گردد. در صورت استفاده از لرزه گیر بین منبع آب پلاستیکی و پمپ این مسئله بروز نخواهد کرد .

 

کف منبع آب پلاستیکی نشتی دارد :

این مشکل می تواند به دلیل سوراخ شدن کف منبع باشد.

 .

تمامی حقوق وب سایت برای گروه صنعتی پلی قالب محفوظ می باشد .

طراحی سایت و بازاریابی اینترنتی : فارسیان وب

Search

+880 322448500 Beverly Boulevard Los Angeles