به وب سایت گروه صنعتی پلی قالب خوش آمدید

0911-4141340  |  Polyghaleb@yahoo.com

مقالات

قالب گیری چرخشی

اما برخلاف بسیاری از فرآیندهای پلاستیک دیگر هیچ فشار وجود ندارد. قالب ها برای این فرایند نسبتا ارزان هستند چرا که آنها نیازی به مقاومت در برابر فشار ندارند و از این رو تولید پروسه های تولید نسبتا کوتاه می تواند بسیار اقتصادی باشد.

چرا استفاده از روش قالب گیری چرخشی

روش تولید دورانی-چرخشی مزایای زیادی نسبت به سایر روش ها دارد. این روش به ظرفیت تولید بالا، تولید آسان محصولات رنگی و هزینه کم تولید نسبت به سایر روش ها را داراست.

این امکان را فراهم می کند که قطعات پیچیده را بدون مونتاژ قالب بندی کنید. دیگر مزایای عمده عبارتند از: حداقل هزینه، محصولات با کیفیت بالا، قالب های ارزان قیمت نسبت به سایر روش های قالب سازی و زمان تولید سریع ، در یک زمان نسبتا کوتاه ممکن است تعداد زیادی تانک پلاستیکی تولید شود. شما همچنین می توانید محصولات و اندازه های مختلف ذخیره سازی را تولید کنید. در مقایسه با سایر روش های تولید، قالب گیری چرخشی باعث ایجاد ضایعات بسیار کمی در طول تولید می شود و تولید می تواند به راحتی بازیافت شود.

 

روش تولید مخازن پلاستیک

برای تهیه منبع آب، مواد اولیه نیاز به پردازش دارند. گرانول پلی اتیلن خام می تواند از طریق یک فرآیند (آسیاب کردن) تبدیل به پودر شود . ذرات گرد و غبار به وسیله یک سیکلون برای جدا کردن دانه های بزرگ، مرتب می شوند. در طول روند سنگ زنی درجه حرارت کنترل و تنظیم می شود .

این برای جلوگیری از ذوب یا اتصال ذرات است. در مرحله جامد خشک، کیفیت محصول به پایان رسیده است . مواد افزودنی مانند تثبیت کننده ها، اصلاح کننده ها و آنتی اکسیدان ها به مخلوط خشک اضافه می شوند. ماده پودر شده سپس به قالب چرخشی اضافه و بعد به کوره ها منتقل می شود

آرام آرام بوسیله ی گرما مواد درون قالب ذوب شده و همزمان حین چرخش به جداره و دیواره های قالب میچسبد. پس از پایان زمان پخت قالب به واحد خنک کننده هدایت می شود و همچنان در حالت چرخش ، قالب و مواد مذاب درون قالب خنک می شود. هنگامی مواد کاملا خنک و به صورت جامد شد از قالب خارج میشود. محصول آماده است.

این مراحل در پایین به صورت تصویر توضیح داده شده

 

روند قالب گیری چرخشی

این فرایند متشکل از 4 بخش است :

آماده سازی قالب - گرمایش - خنک کردن - تخلیه

 

 

گروه صنعتی پلی قالب ، تولید کننده انواع قالب مخزن پلی اتیلن ، تانکر آب ، منبع آب پلاستیکی و تجیهزات صنعت قالب گیری چرخشی می باشد.

 

ماشین آلات و تجهیزات برای قالب گیری تانک چرخشی

اولین قسمت تولید، کوره است. که در مدل های مختلف ساخته میشود. البته روند تولید همه ی این کوره ها به یک شکل است، اما شاید فقط کمی در ظاهر یا شکل تولید و تخلیه متفاوت باشند. کوره های مورد استفاده می تواند از طرح های مختلف از جمله ماشین آلات شعاعی، شعاعی و رول، ماشین های شاتل و یا دستگاه چند باز ساخته شود

مهمترین قسمت این تجهیزات بعد از کوره، قالب ها هستند. زبرا تا قالبی در اختیار نداشته باشیم عملا تولید انجام نمیشود

 

فهرست ماشین آلات و تجهیزات

آسیاب - خردکن - گرانول سازی - قیف خوراک - سیستم سیکلون - دستگاه میکسر- میکسر رنگ - دستگاه رول سنگ - تجهیزات توزین - ابزار آزمایش - قالب های مختلف

 

تاریخچه صنعت روتومولدینگ ( قالب گیری دورانی )

ریخته گری روتاری دارای سابقه ای طولانی از پیشرفت هایی است که به مصریان منتهی می شود که از فرآیند ریخته گری چرخشی برای ایجاد سرامیک استفاده می کنند. فرآیندهای قالب سازی از صدها سال پیش توسط سوئیس برای ساخت تخم مرغ شکلات استفاده شد.

در زمان های اخیر، جایی بین سال های 1940 و 1950 در ایالات متحده آمریکا، فرآیند قالب گیری چرخشی برای تعداد کمی از پلاستیک ها توسعه یافت، اما محبوبیت آن از بین نرفت، زیرا به عنوان یک روند آهسته در نظر گرفته شد. با این حال، در چند دهه گذشته، پیشرفت های کنترل فرآیند و تحولات پودر پلاستیک باعث افزایش بسیار زیادی در استفاده از آن شده است.

طبق گفته نوئل منسفیلد ورث، "تاریخچه قالب گیری چرخشی زمستان 1997 بوده است .

 

 

کاربرد اصلی قالب رولینگ در ایجاد دهان دهه 1940 در تولید عروسک ها بود. قالب از قالب نیکل الکترولیز مس ساخته شده و پلیمر مورد استفاده (( PVC )) (پلی وینیل کلرید) پلاستیکیزول است. این فرآیند جدید در صنعت اتفاق افتاده و به سرعت جایگزین روش ِشده است. به زودی بسیاری از اسباب بازی های دیگر برای کودکان توسط این فرایند تولید می شد، مانند اسباب بازی های جیر جیر و توپ بازی.

در اواخر دهه 1950 زمانی که فرایند بهتر درک شد، برنامه های کاربردی برای سایر صنایع از جمله مخروط های جاده ای، شناورهای دریایی، و دستشویی های ماشین توسعه داده شد. فرایند انگل در اوایل دهه 1960 در اروپا توسعه یافت و با چرخاندن (یا تکان دادن) یک قالب در یک شاسی، ساخته شد و ظرفیت های بزرگ توخالی را در پلی اتیلن با ضخامت کم (( LDPA )) ایجاد کرد. از قالب با مواد پلیمر، روش خنک کردن آن به سادگی خاموش کردن مشعل ها بود. 

تا دهه 1980 فرآیند قالب گیری چرخشی توسط تامین کنندگان بزرگتر مواد در سراسر جهان، ساده شد. و در پاسخ به افزایش تقاضا، مواد و نمرات جدید در دسترس قرار گرفت. مخازن ذخیره سازی هر اندازه و شکل به طور معمول در صنایع مختلف از جمله پلی کربنات، پلی استر، پلی پروپیلن، (( LDPA ))، نایلون و (( ABS )) (اکریلونیتریل بوتادین استایرن) تکمیل شده (( LDPA)) و پلی اتیلن با چگالی بالا (( HDPA )) غالب است.

 

تمامی حقوق وب سایت برای گروه صنعتی پلی قالب محفوظ می باشد .

طراحی سایت و بازاریابی اینترنتی : فارسیان وب

Search

+880 322448500 Beverly Boulevard Los Angeles