به وب سایت گروه صنعتی پلی قالب خوش آمدید

0911-4141340  |  Polyghaleb@yahoo.com

مقالات

تانکر آب

 

تانکر آب نیز همچون منبع آب پلاستیکی ، برای ذخیره سازی آب مورد استفاده قرار می گیرد . تانکر آب از پلی اتیلن ساخته می شود و باید دارای لایه ای تیره رنگ در داخل بدنه خود باشد تا اجازه عبور نور خورشید و رشد انواع جلبک و باکتری و.. را در داخل مخزن ندهد . به همین دلیل استفاده از تانکر آب پلاستیکی تک لایه برای ذخیره آب شرب پیشنهاد نمی شود و از این مخازن بیشتر برای نگهداری موادی چون روغن، اسید، سوخت و … استفاده می شود.

خصوصیات تانکر آب چند لایه

1-مقاومت تانکر آب در دماهای پایین بسیار بالاست و در صورت یخ بستن آب، مشکلی برای این تانکرهای آب بوجود نمی آید.

2-نصب اتصالات و سوراخکاری بر روی بدنه تانکرهای آب  بسیار راحت بوده و بوسیله ی جوشکاری اتصالات پلی اتیلن به بدنه ی تانکرها متصل و جزئی از بدنه ی مخزن پلاستیکی آب خواهد شد.

3-تانکر آب دارای مواد اولیه food grade با مجوز سازمان غذا و دارو می باشد که این منابع را برای صنایع غذایی قابل استفاده می گرداند.

4-بدنه ی تانکر آب مانع ورود نور خورشید می شود تا از نفوذ اشعه ماورای بنفش به داخل مخزن ذخیره آب جلوگیری شود.

5-شیارهای موجود بر روی دیواره ی تانکر آب موجب تقویت مقاومت فیزیکی، مکانیکی و همچنین زیبایی آنها می باشند.

6-تانکر آب تولید شده از مواد پلی اتیلن قادر هست تا آب آشامیدنی را برای مدت های طولانی بدون تغییر در رنگ، بو و مزه آن نگه داری کند.

7-برای نگه داری اسیدها و بازها و مواد شیمیایی فعال، مخازن پلی اتیلن بهترین گزینه می باشند. زیرا در برابر این مواد مقاوم هستند.

 

 

گروه صنعتی پلی قالب ، تولید کننده انواع قالب مخزن پلی اتیلن ، تانکر آب ، منبع آب پلاستیکی و تجیهزات صنعت قالب گیری چرخشی می باشد.

 water tunk

 

 

 

مناسب ترین مکان برای نصب تانکر آب

برای نگهداری مایعات در فضای سرپوشیده مناسبترین مخازن، مخازن تک لایه و شفاف و همچنین مخزن پلی اتیلن می باشند.

همینطور برای نگهداری مایعات در مناطق معتدل، تانکر آب دو جداره مناسب می باشند.

و برای نگهداری مایعات در فضای باز در مناطق سردسیر و گرمسیر، مخازن ۳ و ۴ جداره مناسب می باشند.

لایه میانی مخازن ۳ و ۴ لایه به رنگ مشکی تولید می شوند تا برای جلوگیری از رشد جلبک در داخل تانکر پلاستیکی آب در مناطقی که نور خورشید شدید است مناسب باشند. همچنین از این نوع تانکرهای آب پلاستیکی برای نگهداری مواد حساس به نور می توان استفاده کرد.

برای مناطق سردسیر نیز تانکرهای آب پلاستیکی ۲ جداره به علت عبور نور کمتر در مناطقی که نور خورشید کم می باشند مناسب هستند چرا که مانع رشد جلبک در این مخازن می شوند.

برای جلوگیری از تغییر رنگ و بو و مزه آب از تانکرهای آب پلاستیکی چند لایه استفاده می شود چرا که تعداد زیاد لایه ها مانع ورود نور ماورای بنفش می شود. هر چه تعداد لایه ها بیشتر شود به همان میزان ضخامت مخزن نیز افزایش خواهد یافت و نور ماورای بنفش کمتر به داخل مخزن نفوذ خواهد کرد.

مخزن های تک لایه، شفاف و سفید رنگ می باشند. این مخزن ها بیشتر برای مکان هایی که در سایه هستند و یا سرپوشیده می باشند استفاده می شوند. اگر این منابع زیر نور خورشید قرار بگیرند آب دارای طعم و مزه و بوی بدی خواهند شد.

 

 

 

تانکر آب

 

 

تانکر آب مکعبی

تانکر آب مکعبی پلاستیکی در انواع ۲۷۵ لیتر ، ۳۰۰ لیتر ، ۶۰۰ لیتر ، ۸۰۰ لیتر ، ۱۰۰۰ لیتر و ۲۰۰۰ لیتر موجود می باشند. جنس این تانکرها از پلی اتیلن استاندارد و بهداشتی می باشد و در حال حاضر در کاربردهای مختلفی نظیر ذخیره آب شرب ساختمان ، نگهداری مواد شیمیایی در کارگاه ها و کارخانه ها ، مصارف کشاورزی و… به طور گسترده در حال استفاده می باشند. مزیت تانکر آب پلاستیکی مکعبی نسبت به تانکر های آب مشابه ، طراحی و سایز آنها می باشد. هدف اصلی از تولید این تانکرها حل مشکل عبور انواع تانکر از درب های ورودی می باشد .

 

 

 تانکر آب پلاستیکی

 

 آیا مقاله مخزن پلی اتیلن را مشاهده نموده اید؟

 

ویژگی های تانکر آب پلاستیکی مکعبی:

تولید در انواع سه لایه و چند لایه (مقاوم در برابر رشد جلبک و باکتری)

سبکی و قابلیت جابه جایی آسان

ابعاد مناسب جهت عبور از اکثر درب ها

راحتی نصب انواع اتصالات ورودی و خروجی

 

 

موارد کاربرد تانکر آب پلاستیکی

۱- نگهداری بهداشتی آب شرب
۲- به دلیل خواص ضد خوردگی قابل استفاده در صنایع شیمیایی (مایعات و انواع مواد شیمیایی)
۳-  استفاده در صنایع غذایی کشاورزی و دامپروری

 

 

 

water tunk2

 

 

 

تانکر آب مکعبی چهار گوش ۱۰۰۰ لیتری سه جداره ضد جلبک

مخزن ۱۰۰۰ لیتری مکعبی خوابیده سه جداره یا سه لایه شرکت پلی اتیلن نوین مخصوص نگهداری آب شرب میباشد و از بروز و ایجاد هرگونه بو و تغییر رنگ در آب جلوگیری میکنند و به واسطه لایه محافظ یو وی (uv) مقاوم در مقابل نور خورشید هستند.مخازن مکعبی یا تانکر خوابیده سه لایه مناسب جهت کارگذاری در محیط های محدود میباشد.

مواد اولیه مخزن مکعبی مانند دیگر محصولات شرکت پلی اتیلن نوین از پلی اتیلن سنگین با گرید ۳۸۴۰ یا MDPE  تولید شده در پتروشیمی تبریز و اصطلاحا فود گرید (food grade) یا گرید مناسب برای نگهداری مواد غذایی و مورد تایید اداره کل بهداشت و محیط زیست میباشند.

انواع دیگر مخازن مکعبی مخزن های تک جداره یا تانکرهای یک لایه هستند که مناسب جهت نگهداری انواع مایعات شیمیایی با چگالی های متفاوت و همچنین مشتقات نفتی و اسیدی/بازی هستند.

مخزن مکعبی شرکت پلی اتیلن نوین در انواع  یک جداره دو جداره و سه جداره و ابعاد متنوع از ۱۰۰ الی ۱۵۰۰ لیتر تولید و عرضه میگردند که طبق برنامه ریزی های واحد توسعه و فروش در آینده نزدیک افزایش ظرفیت تا ۵۰۰۰ لیتر صورت میگیرد.

همچنین تانکرهای تولیدی در این واحد قابلیت نصب انواع اتصالات  برنجی (ضد زنگ) و پلی اتیلن و ارتالون و کامپوزیت را در سایز های مختلف دارا میباشند.

 

 

تمامی حقوق وب سایت برای گروه صنعتی پلی قالب محفوظ می باشد .

طراحی سایت و بازاریابی اینترنتی : فارسیان وب

Search

+880 322448500 Beverly Boulevard Los Angeles